بيشتر
1398/3/19 يكشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خبرداد: 230 نابینای روشندل از خدمات کتابخانه های عمومی استفاده می کنند در حال حاضر 230 نابینای روشندل عضو کتابخانه های عمومی هستند که به صورت متمرکز از خدمات کتابخانه مرکزی آیت الله ملک حسینی(ره) یاسوج استفاده می کنند. به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی کهگیلویه وبویراحمد، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به فعال بودن بخش نابینایان کتابخانه مرکزی آیت الله ملک حسینی شهریاسوج گفت: یکی از رسالتهای مهم نهاد کتابخانه های عمومی کشور توجه به نابینایان است که در استان کهگیلویه و بویراحمد این مهم با ایجاد و راه اندازی بخش نابینایان چند سالی است که پویا و فعال است.
یاسر رحیمیان تصریح کرد: در حال حاضر 230 نابینای روشندل عضو کتابخانه های عمومی هستند که به صورت متمرکز از خدمات کتابخانه مرکزی آیت الله ملک حسینی(ره) یاسوج استفاده می کنند.
رحیمیان اظهار داشت: ارسال 60 عنوان کتاب صوتی رایگان به صورت ماهیانه به سطح استان، دانلود و انتشار بیش از 70 کتاب صوتی و 50 کتاب صوتی رده سنی کودک و نوجوان و ارسال به تلفن های همراه نابینایان، از جمله خدمات کتابخانه های عمومی است.
وی  به برگزاری کلاسهای آموزشی در بخش نابینایان کتابخانه مرکزی ایت الله ملکحسینی(ره) اشاره کرد و بیان داشت: آموزش خط بریل ویژه نابینایان، آموزش رایانه، آموزش زبان انگلیسی، آموزش کاردستی و گلسازی نیز در این بخش به صورت هفتگی انجام می شود.
رحیمیان همچنین افزود: علاوه بر آموزش و برپایی کارگاههای متناسب نابینایان روشندل،  در این بخش برنامه های فرهنگی نظیر نشست های کتابخوانی، جمع خوانی کتاب و مسابقات نقاشی و کتابخوانی نیز جهت مشارکت این عزیزان روشندل در برنامه های مناسبتی در طول سال انجام می شود که با استقبال خوبی برخوردار می شود.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 139