بيشتر
1398/3/11 شنبه فرماندار گچساران در نشست انجمن کتابخانه های عمومی: دستگاههای فرهنگی نهایت همکاری را با کتابخانه های عمومی در جشنواره رضوی داشته باشند. فرماندار گچساران در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان برمشارکت دستگاههای فرهنگی در جشنواره کتابخوانی رضوی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، اولین نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گچساران به ریاست فرماندار و حضور اعضای این انجمن برگزارشد.
دراین جلسه کوروش حسنی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گفت: هم اکنون 13 باب کتابخانه عمومی در شهرستان گچساران وجود دارد که برنامه های فرهنگی زیادی به صورت هفتگی در کنار خدمات کتابخانه ای برای اعضا و مراجعین برگزار می کنند.

وی تصریح کرد: سیاست نهاد کتابخانه های عمومی کشور این است که علاوه براینکه زیرساخت ها را برای  مطالعه عموم آماده کند هرکتابخانه را به باشگاه فرهنگی تبدیل کرده ودرایام هفته  شما می توانید حتی درروستاههای دارای کتابخانه عمومی شاهد بر نامه فرهنگی جهت ترغیب جامعه به کتابخوانی باشید.

حسنی با اشاره به جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار داشت: درجشنواره رضوی کتابخوانی ما هرساله بیش از دوهزار نفر درشهرستان ثبت نام کننده داریم وجوایز نفیسی از طرف نهاد کتابخانه های عمومی کشور به این جشنواره اختصاص می دهد امسال هم به این امید هستیم با همکاری دستگاههای فرهنگی ازاین جشنواره به خوبی استقبال شود ودراختامییه جشنواره که در شهرستان باشکوه برگزار می شود از برنده ها تجلیل به عمل می آید.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان همچنین افزود: ازجمله برنامه های که درکتابخانه های گچساران یرگزار میشود می توان نشست های ادبی مانند کانون شعر، حافظ خوانی، شاهنامه خوانی، قصه گویی، لالایی خوانی، کانون نهج البلاغه، نمایشگاه کتاب به مناسبتهای مختلف،ن مایشگاه نشریات، نشست های کتابخوان ومعرفی کتابهای خوانده شده وپویش کتابخوان و...می توان نام برد و درسال گذشته در جشنواره کتابخوانی روستا وعشایر ودرباشگاههای کودک نوجوان کتابخانه های گچساران دورتبه کشوری داشتند.
علی خوان پایه فرماندار شهرستان در این جلسه گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت مناسبی برای ترویج اندیشه های شیعی و آشنایی بیشتر نسل حاضر با زندگانی ائمه به ویژه حضرت امام رضا(ع) است.
وی از تمامی دستگاههای اجرایی و فرهنگی خواستار همکاری لازم را با مجموعه کتابخانه های شهرستان شد و بیان داشت: به ویژه دستگاههای فرهنگی که رسالت بزرگ فرهنگی و تبلیغی دارند باید همکاری بیشتری داشته باشند تا این جشنواره با شکوه و جلوه بهتری برگزارشود.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 81