بيشتر

1397/9/13 سه‌شنبه به همت یک کتابدار کتابخانه عمومی در شهرستان باشت صورت پذیرفت: اهدای بیش از 100 جلد کتاب به دانش آموزان در بخش بوستان باشت مسئول کتابخانه عمومی سعدی بخش بوستان شهرستان باشت با حضور در مدرسه دخترانه برکت ضمن ایراد سخنرانی و ترویج فرهنگ کتابخوانی، حدود 100 جلد کتاب به دانش آموزان اهداء کرد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های کهگیلویه وبویراحمد، مسئول کتابخانه سعدی بخش بوستان شهرستان باشت با حضوردرصف صبحگاهی مدرسه دخترانه برکت گفت: بسیاری از دانشمندان و روانشناسان معتقدند که اساس و زیربنای شخصیت انسان در سالهای اول زندگی پایه‌گذاری می شود و آموخته های این دوران ، تاثیر عمیقی بر آینده ی زندگی فرد دارد و بنابراین اگر مطالب خواندنی مفید و سازنده در اختیار کودکان ونوجوانان قرار گیرد و آنها از همان سنین کودکی به مطالعه عادت کنند، راه و رسم زندگی را خواهند آموخت و تحت تاثیر داستانها و کتابهای آموزنده ، به رشد و تعالی خواهند رسید و در آینده نیز برای حل مشکلات خود از کتاب کمک خواهند گرفت .

قربانعلی آرمیان با اشاره به حدیثی از مولای متقیان حضرت امیرمومنین حضرت علی (ع) تصریح کرد: بهترین چیزی که نوجوانان باید یاد بگیرند سلسه کارهایی است که به هنگام بزرگسالی به آن نیازمند خواهند بود و آدمی برای داشتن یک زندگی سعادتمند ، نیازمند بینش و آگاهی است و آموخته های دوران کودکی و نوجوانی ، مقدمه ای برای زندگی فرد است .
وی در جمع دانش آموزان اظهارداشت: کودکان راه زندگی سعادتمندانه فردا را امروز باید بیاموزند ودراین مسیر، کتابخوانی چون چراغی فرا روی راه انهاست.


آرمیان افزود: مطالعه راهی برای تقویت روحیه دینی کودکان و نوجوانان است و مطالعه صحیح ، زمینه ساز تفکر و خلاقیت کودکان و نوجوانان است.

این مسئول کتابدار بیان داشت: خواندن کتابها و داستانهای مختلف موجب شکل گیری درذهن خلاق کودک می شود، حساسیت او را رشد می دهد و احترام به دیگران در  او شکل میگرد و رضایتی که کودک از مطالعه به دست می آورد او را متکی به خود بار خواهد آورد .
وی همچنین افزود: مطالعه غیر درسی ، باعث بالا رفتن سطح فکر و فعال شدن ذهن کودکان و نوجوانان است و وقتی سطح فکر دانش آموزی بالا رفت و ذهن او فعال شد، امکان فراگیری درسهای مدرسه برایش بهتر فراهم می شود و در نهایت ذهن او آمادگی بیشتری را برای یادگیری ریاضی، ادبیات ، تاریخ، و .... خواهد داشت و این مطلبی است که تجربه  آن را بارها ثابت کرده است.

درپایان این برنامه توسط مسئول کتابخانه سعدی بوستان حدود100جلد کتاب درموضوعات مختلف به اقتضای سن دانش آموزان به آنها اهدا گردید.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 464