بيشتر
1398/6/9 شنبه کارخلاقانه کتابخانه های عمومی در شهرستان باشت؛ متیل گویی در کتابخانه عمومی امام علی (ع) شهرستان باشت سمیه کمایی راوی متیل « سرو ناز »و محبوبه ظفری راوی متیل « پادشاه وگدا » بودند که با توجه به تسلط نامبردگان برروایتگری، شادی و هیجان خاصی را برای کودکان بوجود آوردند. به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد،   به منظور پاسداشت و ارج نهادن به آئین ها و سنت های زیبای پیشینیان و زنده نمودن سبک های قصه گویی به گویش بومی، محلی (لری) و آشنایی کودکان و نوجوانان، متیل گویی با حضور اعضای کتابخانه های عمومی و کانون پرورش کودکان و نوجوانان در کتابخانه عمومی امام علی (ع) شهر باشت برگزارشد.
دراین برنامه ابتکاری و خلاق، سمیه کمایی راوی متیل «سرو ناز» و محبوبه ظفری راوی متیل «پادشاه وگدا» بودند که با توجه به تسلط نامبردگان برروایتگری، شادی و  هیجان خاصی را برای کودکان بوجود آوردند.
گفتنی است با هماهنگی صورت گرفته، اجرای برنامه متیل گویی روزهای یکشنبه هر هفته در کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر باشت برگزار می شود.
متیل گویی «قصه گویی به گویش محلی لری» از جمله آیین ها و رسم های فرهنگی زیبای بجای مانده از پیشینیان قم لر به ویژه در بین مردمان کوچ رو و عشایر مناطق کهگیلویه وبویراحمد و چهارمحال بختیاری است.
بيشتر
 [PageVisit]