بيشتر
1398/6/3 يكشنبه به همت کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد صورت می پذیرد: فراخوان طرح احیا، و جمع آوری ادبیات قصه گویی بومی استان کهگیلویه و بویراحمد(متیل گویی) طرح احیاء و جمع آوری ادبیات قصه گویی بومی استان کهگیلویه و بویراحمد«متیل گویی» از اول مرداد تا پایان مهر، به مدت سه ماه در کتابخانه های عمومی سراسر استان آغاز خواهد شد. اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان  در نظر دارد در راستاي  پژوهش، شناسايي و نگهداري گنجينه هاي غني فرهنگ بومي، نقش الگويي و تربيتي قصه ها براي كودكان و  نوجوانان و احياي ادبيات داستاني شفاهي و عاميانه در جغرافياي منطقه اي استان  اقدام به جمع آوری و کتابت و تهیه آرشیوی از بهترین قصه های بومی استان  با عنوان «  متيل گويي » نماید.

  علاقمندان به فرهنگ فولكلور و بومی استان می توانند با مراجعه به کتابخانه های عمومی استان، آثار خود را در قالب ضبط صدا یا ویدئو ارائه دهند.

 موارد جمع آوري شده در تاريخي مشخص با حضور چند نفر از صاحبنظران عرصه قصه نويسي وکارشناسان فرهنگ و هنر داوري  و در پایان، ضمن تقدیر از برگزیدگان، آثار برگزيده كه داراي اصالت محلي و شناختي باشند در قالب نوشتاری و شنیداری به صورت آرشیویی تدوین شده، جهت استفاده عموم مردم در بخش استان شناسی كتابخانه مرکزی آیت الله ملک حسینی(ره) شهر یاسوج نگهداری خواهد شد.

گفتنی است این طرح از اول مرداد تا پایان مهر به مدت سه ماه در کتابخانه های عمومی استان برگزار می شود و علاقمندان می توانند جهت اطلاعات بیشتر به واحد روابط عمومی اداره کل کتابخانه های استان مراجعه نمایند.
بيشتر
 [PageVisit]