بيشتر
1398/2/25 چهارشنبه با هدف دعوت از عموم مردم صادر شد: پیام استاندار کهگیلویه و بویراحمد به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پیامی به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، از عموم مردم استان برای مشارکت در این جشنواره دعوت به عمل آورد.


متن پیام استاندار به شرح ذیل است:


خداوندا درود فرست بر امامی که عالم آل پیامبر(ص) است و به ویژگی علم و آگاهی شهیر است، امری که نیازی اساسی برای انسان امروز است، عالم به علمی که به عمل برآید، آنگونه که حضرت مظهر تعامل و گفت وگوی آگاهانه و تعمق در امور بوده که خود به رسیدن به دوستی ومودت در سایه مهر امام رئوف می انجامید.

معرفی و شناختن کرامات واقعی امام رضا(ع) به جامعه، به ویژه نسل جوان بسیار مهم و حائز اهمیت است، چرا که بسیاری از معارف دینی ما با این معارف حقیقی و ناب قابل اثبات بوده و کمک شایانی به باور و پذیرش عمومی و بسط این فرهنگ غنی اسلامی خواهد بود.
توسعه گفتمان و سیره رضوی با استفاده از ظرفیت های مختلف فرهنگی و هنری از جمله ضرورت های امروز جامعه برای درک بهتر و عمیق تر نسل جوان و نوجوان از عمق وجودی امام مهربانی هاست که علمشان در بستر زمانی عصر عالمگیر شد و از نظر علمی بر دوست و دشمن برتری یافت.
در این میان کتاب و کتابخوانی از جمله راههای گسترش سیره و روش امام(ع) و فرصتی ارزشمند برای آشنایی مردم به خصوص نسل جوان با مبانی فکری، اعتقادی، علمی و عملی ائمه(ع) بویژه امام رضا(ع) است.
کتاب میراثی ماندگار، با ارزش و عنصری رشد آفرین و روشنگر در پهنه زندگانی انسان بوده، کتابی که در فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی جایگاهی ویژه دارد و معجزه این دین، کتاب و قرآن است و نخستین پیام آن، امر به خواندن است و خداوند در آن به قلم سوگند خورده و درفرهنگ ایرانی هم ارج و قرب آن بی مانند است که خود عاملی برای گسترش علم و فرهنگ و ماندگاری این تمدن کهن شده است.
در عین آنکه یکی از شاخصه های توسعه یافتگی یک جامعه میزان مطالعه بیشتر، کتابخوانی مردم آن و انس و الفت با این عنصر تعالی بخش است.
و امروز جشنواره کتاب‌خوانی رضوی یک فرهنگ‌ سازی ارزشمند در راستای افزایش آگاهی مردم نسبت به این نمونه های والای انسانی به ویژه امام رضا(ع)است که باید از این فرصت برای ترویج سیره رضوی و سبک زندگی ایرانی- اسلامی که نیاز امروز جامعه می باشد، بهره برد.
رویدادی که با رویکرد توجه بیشتر به کتاب و کتابخوانی هم علقه ایرانی به فرهنگ و تمدن را بیان می دارد و هم عقیده دینی و اسلامی به ساحت امامان معصوم(ع) را متجلی می سازد.
حضور و همراهی دستگاه های مختلف، نهادهای عمومی، سیاسی و مجموعه های مردم نهاد به ویژه خانواده ها با این امر خیر باعث موفقیت و پیشبرد اهداف مقدس این برنامه فرهنگی است و امید است در استانی که مفتخر به نام ولایتمداری، با مردمی که دوست دارامام خوبی هاست، پرچمدار اندیشه ورزی فرهنگ رضوی باشیم.

برنامه‌ریزی برای محتوا سازی در خصوص سیره امام رضا(ع) و جاری و ساری کردن این معارف در عرصه‌های مختلف زندگی انسان و همچنین تفکیک این آموزه‌های مترقی بر اساس مخاطب هدف اعم از جوانان، بزرگسال، خردسال، زنان و ... می‌تواند بسیار مفید باشد و بنده بسیار خرسندم و امیدوارم که مردم تماما شیعه استان کهگیلویه و بویراحمد از این جشنواره کتابخوانی استقبال نمایند.

معرفی و شناختن کرامات واقعی امام رضا(ع) به جامعه، به ویژه نسل جوان بسیار مهم و حائز است، چرا که بسیاری از معارف دینی ما با این معارف حقیقی و ناب قابل اثبات بوده و کمک شایانی به باور و پذیرش عمومی و بسط این فرهنگ غنی اسلامی خواهد کرد.


 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 89