بيشتر
1398/2/18 چهارشنبه با محوریت نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و حضور معاون سیاسی استاندار؛ اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان بر ضرورت مشارکت همه دستگاههای اجرایی و فرهنگی در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان با حضور محمد کاظم نظری معاون سیاسی امنیتی استاندار، رضا دهبانی پورمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی فتح میرمحمدی مدیرکل امور اموراجتماعی و فرهنگی استانداری، یاسر رحیمیان مدیرکل کتابخانه های عمومی، علی شهابی نسب معاون برنامه و بودجه استان، کبری اخلاقی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان، علیرضا دولت آبادی مدیرکل کانون مساجد استان و دیگر اعضای انجمن برگزارشد.
در این جلسه برگزاری مطلوب و باشکوه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان همزمان با سراسر کشور در دستور کار قرار گرفت.
در ابتدای این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با ارائه گزارش عملکرد استان در سال گذشته گفت: سال گذشته قریب به 13 هزار نفر در استان در جشنواره رضوی شرکت کردند.
یاسر رحیمیان با اشاره به اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی 4 سال متوالی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می‌شود، اظهار داشت: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی۱۲ منبع در خصوص امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، امام جواد (ع) و حضرت شاهچراغ (ع) در دو بخش «فردی» و «خانوادگی»  برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط با این بخش، به دو شیوه مکتوب و الکترونیکی در جشنواره شرکت کنند.

رحیمیان اضافه کرد: شرکت در این جشنواره برای عموم علاقه‌مندان در تمامی گروه‌های سنی (کودک، نوجوان و بزرگسالان) میسّر است؛ کودکان برای شرکت در بخش «کودک»، می‌توانند به یکی از دو شیوه‌ «ترسیم نقاشی» و «ارسال فیلم موبایلی» اقدام کنند و با کشیدن نقاشی از جذاب‌ترین بخش مورد علاقه کتاب در برگه‌های مسابقه  و یا ارسال یک فیلم موبایلی، شامل معرفی کتاب و یا خواندن بخش‌های جذابی از کتاب، در این جشنواره شرکت کنند.

وی بیان داشت: امسال با جذابیت های بیشتری که در بخش های مختلف به ویژه در بخش پویش مجازی وجود دارد و انتظار داریم مشارکت مردم بیشتر شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار:
ضرورت مشارکت دستگاههای اجرایی و فرهنگی در جشنواره کتابخوانی رضوی
معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه گفت: چند سالی است که جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی برگزار می شود و این اقدام ارزشمند هم در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و هم ترویج سنت اهل بیت وبه ویژه سیره و روش زندگانی امام هشتم شیعیان، با معرفی کتب فاخر و ارزنده عملی شده است که با استقبال خوبی برخوردارشده است.

 محمد کاظم نظری اظهارداشت: برگزاری چنین جشنواره هایی در آموختن آموزه های دینی و سیره و روش زندگانی  اهل بیت برای جامعه بسیار مفید  است که امیدوارم تداوم داشته باشد.

وی حمایت، همراهی و استقبال مردم به ویژه مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در این جشنواره نشانه عشق و علاقه وافر مردم به امام رضا(ع) است و تاکید کرد: همه دستگاههای اجرایی و به ویژه ادارات فرهنگی ضرورت دارد که در این جشنواره کتابخانه های عمومی را همراهی کند، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد با مشارکت و ثبت نام دانش آموزان و دیگر گروههای هدف خود، صدا وسیما با پوشش خبری و تصویری، شهرداری با اختصاص بیلبورد و محیط های تبلیغاتی مشارکت لازم را با این مجموعه فرهنگی بنماید.
تاکید بر استفاده از ظرفیت مساجد و کتابخانه های مساجد در رونق جشنواره کتابخوانی رضوی، ارسال فایل الکترونیک جشنواره به مدارس استان، استفاده از ظرفیت سمن ها و تشکل های غیر دولتی و مشارکت کارکنان دولت در این جشنواره از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 83