بيشتر
1397/7/19 پنجشنبه معاون اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان کهگیلویه : کتابخانه های عمومی خاطر خانواده ها و پلیس را آسوده کرده اند به مناسبت هفته نیروی انتظامی، نشست هم اندیشی پلیس و کتابخانه در شهرستان کهگیلویه برگزارشد.

 به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، به مناسبت هفته نیروی انتظامی یک نشست فرهنگی تحت عنوان « جوانان، کتابخانه و فضای مجازی »در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهر دهدشت برگزارشد.

در این نشست که با حضور جمعی از دانش آموزان و اعضای کتابخانه عمومی شهید مطهری برگزارشد، معاون اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان کهگیلویه گفت: کارفرهنگی بخش بزرگی از وظیفه نیروی انتظامی و پلیس در جامعه است و نقش فرهنگ به ویژه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جلو گیری و کاهش  آسیبها و ناهنجاری ها اجتماعی بر هیچ کسی پوشیده نیست .
حمزه حاجی زاده تصریح کرد: در چند سال اخیر شاهد رشد کتابخانه های عمومی در شهرها و روستاها بوده ایم و وجود این مکان فرهنگی خیال و خاطر خانواده ها و پلیس را تا حدود زیادی راحت و آسوده کرده است زیرا که خانواده ها به این مکان امن فرهنگی اعتماد کرده اند و خانواده ها به این نتیجه رسیده اند که کتابخانه بهترین جایگاه رشد و بالندگی برای فرزندانشان است.
   وی با اشاره به جایگاه کتاب در کاهش جرایم اجتماعی اظهار داشت: گسترش شبکه های اجتماعی مخرب، کانالها و گروههای مجازی  و غیر واقعی خانواده ها و پلیس را نگران کرده است و روی آوردن جوانان به این شبکه ها دغدغه و نگرانی اصلی خانواده ها شده است ولی محصولی فرهنگی نظیر کتاب و استفاده از کتابهای مفید و سودمند می تواند پایانی بر این دغدغه و نگرانی باشد که باید خانواده ها برای این کالای فرهنگی مهم هزینه نمایند.
معاون اجتماعی نیروی انتظامی کهگیلویه همچنین افزود: جوانان  بجای استفاده از فضای مجازی و هدر دادن وقت خود با کتاب و کتابخوانی مانوس شوند و عضو کتابخانه های عمومی گردند و از امکانات وبخشهای مختلف کتابخانه استفاده لازم و مفید راببرند.

وی در پایان ضمن تقدیر از مجموعه کتابخانه های شهرستان کهگیلویه اضافه کرد: برگزاری این نشست در این مکان فرهنگی علاوه بر رویکرد فرهنگی اعتماد جوانان را به پلیس بیشتر میکند و گفتگو نزدیک با جوانان، نقش پلیس و کتابخانه را در کاهش جرم ومعضلات اجتماعی را در پی دارد. 

گفتنی است در این نشست صمیمی، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی شهرستان کهگیلویه به پرسشهای جوانان در رابطه با جرایم اجتماعی فضای مجازی و شبکه های اینترنتی  مخرب پاسخ داد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 213