بيشتر
1399/6/22 شنبه با حضور فرماندار و اعضای حقیقی و حقوقی؛ برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دنا جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دنا به ریاست پناهی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دنا و سایر اعضای انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دنا به ریاست پناهی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دنا و سایر اعضای انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه جهان بخش حیدری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دنا ضمن خوش آمد گویی به اعضا به ارائه گزارشی از روند اجرای جشنواره رضوی در شهرستان، فعالیت کتابخانه های عمومی، تعداد کتاب ها، ساعات کاری ، تعداد نسخ، تعداد امانت، تعداد اعضای فعال و کارهای فرهنگی که در کتابخانه ها و همچنین در بستر فضای مجازی توسط کتابخانه ها انجام میشود پرداخت.
حیدری در این جلسه گزارشی هم از مشکلات و معضلات کتابخانه های شهرستان و عدم پرداخت به موقع نیم درصد شهرداری ها پرداخت و اضافه کر: انشالله با همیاری و همکاری اعضای محترم بتوانیم در راستای گسترش فرهنگ کتاب خوانی گامی موثر برداریم.
در ادامه هریک از اعضای محترم در خصوص استفاده بهتر از فضای مجازی و ترویج فرهنگ مطالعه مطالبی ایراد نمودند.
در این جلسه فرماندار شهرستان دنا گفت: مطالعه، انسان را از هویت خود با خبر میکند و راه درست زیستن را به او می آموزد. کتاب همواره در تمامی دوره ها و زمان ها کمک حال بشر بوده است، تا آدمی با اندیشه های سالم در مسیر درست زندگی گام بردارد.
پناهی تصریح کرد: اگر خوب دقت کنیم میتوان اندیشه های درست را از درون یک کتاب بیرون کشید و آن را به عنوان یک الگوی درست در زندگی قرار داد.

وی افزود: یکی از عواملی که باعث شده است انسان کمتر در راه کتاب و مطالعه گام بردارد ، شبکه های مجازی است که جای خود را به مطالعات سنتی داده و به تدریج ما را از روش های مطالعه کتاب دور کرده است اما اگر بدانیم کتاب چه زیبایی هایی را در وجود ما می آفریند ، هرگز از آن دوری نمیکینم.
تلاش در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتبخوانی در شهرستان، اجرای برنامه های فرهنگی موثرو قول مساعد شهردار سی سخت در خصوص پرداخت سهم نیم درصداز مصوبات این جلسه بود.

 
بيشتر
 [PageVisit]