بيشتر
1399/6/10 دوشنبه به مناسبت هفته دولت صورت پذیرفت: افتتاح ساختمان کتابخانه عمومی ولی عصر(عج) برکت در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، ساختمان کتابخانه عمومی ولی عصر(عج) برکت شهر مادوان به عنوان بزرگترین مکان فرهنگی، اجتماعی این شهر، با زیر بنای 1208 متر مربع، در هفته دولت افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های کهگیلویه و بویراحمد، با حضور احد جمالی، معاون سیاسی امنیتی استاندار؛ سرهنگ داریوش مثنوی، جانشین فرمانده سپاه فتح استان؛ مهدی روشنفکر، نماینده مردم بویراحمد دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی؛ شاهرخ کناری؛ فرماندار بویراحمد؛ مسعود جهانبخش، شهردار شهر مادوان؛ حاتم پیام، رئیس شورای شهر مادوان و تنی چند از مسئولان محلی، ساختمان کتابخانه عمومی ولی عصر(عج) برکت شهر مادوان از توابع شهرستان بویراحمد افتتاح شد .
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم که بمناسبت هفته دولت برگزار شده بوده بیان کرد: ساختمان کتابخانه عمومی ولی عصر شهر مادوان با مساحت هزار متر مربع و زیربنای ۱۲۰۸ متر شامل بخشهای مختلف مخزن، مرجع، دفاع مقدس و نابینایان و بخش جذاب کودکان و نوجوانان، در دوطبقه با هدف رفع نیازهای فرهنگی و اجتماعی و ترویج فرهنگ مطالعه و خدمات کتابخانه ای به مردم شهر مادوان ساخته و به بهره برداری رسیده است.
یاسر رحیمیان تصریح کرد: کلنگ این ساختمان کتابخانه در سال 90 به زمین زده شد که بعد از پیشرفت فیزیکی کم، عملیات ساخت آن به دلیل نبود اعتبار کافی متوقف شد که این ساختمان نیمه کاره مشکلات و ناهنجاری های فراوانی را برای ساکنان اطراف به وجود آورده بود که با نامه نگاری های فراوان با نهاد کتابخانه های عمومی کشور، استانداری استان و انعقاد تفاهم نامه با بنیاد برکت، سرانجام از سال 96 کار تکمیل آن آغاز شد و امروز خدا را شاکرم که توانستیم این مجموعه زیبا را به بهره برداری و در اختیار مرددم فهیم و فرهنگ دوست شهر مادوان قرار بدهیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: اعتبار ساخت این پروژه 45 میلیارد ریال بوده است و این مکان علاوه بر خدمات کتابخانه ای به عنوان یک مکان فرهنگی اجتماعی به مردم و به ویژه جوانان این شهر خدمات فرهنگی خواهد داد.
.
وی ضمن تقدیر از حمایتهای دبیر کل و مدیران اجرایی نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: جا دارد از زحمات و پی گیری های سردار خرمدل، فرمانده سپاه فتح استان؛ سرهنگ مثنوی جانشین ایشان؛ سرهنگ صالحی، رئیس بسیج سازندگی استان و همکاران وی به عنوان مجری پروژه که با تلاش شبانه روزی خود در به ثمر رسیدن و به بهره برداری این کتابخانه زحمات فراوان کشیدند، تشکر کنم.
افتتاح محفل ادبی« ققنوس» به همراه شعر خوانی شاعران و حضور نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد، دنا و مارگون و جانشین فرمانده سپاه فتح استان در بخش کودکان و عکس یادگاری در این بخش نیز از  نکات جذاب و برجسته این مراسم افتتاحیه بود.
 گفتنی است این مراسم با رعایت نکات بهداشتی و  توزیع ماسک و الکل و ژل ضد عفونی کننده به میهمانان توسط کتابخانه های عمومی استان انجام شد.