بيشتر
1399/6/3 دوشنبه با اجرای مشترک استان های قم، خوزستان و كهگيلويه و بويراحمد برگزار شد؛ نشست مجازی عصر شعر با عنوان «ده شب، ده محفل» با حضور شاعران برجسته نخستین سوگواره شعر مجازي با عنوان «ده شب، ده محفل » با حضور تنی چند از شاعران استانهای کهگیلویه و بویراحمد، قم و خوزستان و دبیر محفل ادبي نهاد کتابخانه های عمومی کشور در فضای مجازی برگزارشد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد،در دومین شب از نخستین سوگواره شعر مجازي با عنوان « ده شب، ده محفل » با حضور تنی چند از شاعران استانهای کهگیلویه و بویراحمد، قم و خوزستان و دبیر محفل ادبي نهاد کتابخانه های عمومی کشور به صورت مشترک در فضای مجازی برگزارشد.
این محفل ادبی به همت شورای محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در فضای skyroom و به صورت پخش زنده برگزار شد.
در دومین شب از این محفل ادبی، شاعران استانهای کهگیلویه و بویراحمد، قم و خوزستان اشعاری را با موضوع عاشورا و دهه محرم سرودند.
 معرفی سبک های عزاداری، آیین های بومی و محلی سوگواری هر استان، پخش کلیپ های عزاداری استانها، از دیگر موضوعات این محفل بود.
از نکات برجسته این برنامه حضور علیرضا قزوه شاعر برجسته شعر آیینی و از فعالان فرهنگی کشور بود که با دعوت دبیر این محفل از وی ، اشعاری را با مضمون آیین سنتهای عاشورا، سرود.

گفتنی است نخستین سوگواره شعر مجازی با عنوان « ده شب، ده محفل » از ابتکارات فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور است که به شعر خوانی با مضمون عاشورا و محرم و معرفی آیینها و سنت های عزاداری مناطق کشور، با همراهی شاعران بومی و برجسته استانهای مختلف کشور در ده شب اول محرم برگزار شده است.
 
بيشتر
 [PageVisit]